Dental SPA

DENTAL SPA NEDİR?

Ağız, diş ve diş etlerinin bakımının yapılmasını, diş renginin beyazlatılmasını içeren bu uygulama daha sağlıklı ve daha ferah bir ağız yapısına sahip olmayı sağlıyor.

 
DENTAL SPA İÇERİĞİ NEDİR ?
 
PANORAMİK RÖNTGEN
 
İLK MUAYENE
 
DİŞ TAŞI TEMİZLİĞİ
 
POLİSAJ PARLATMA
 
AĞIZ DUŞU
 
AĞIZ OZON TEDAVİSİ
 
PANORAMİK RÖNTGEN ÇENELERİN,TÜM DİŞLERİN, ÇENE VE DİŞLERDEKİ BİRÇOK RAHATSIZLIĞIN TEK BİR FİLMDE GÖRÜLMESİNİ SAĞLAYAN RÖNTGEN FİLMLERİDİR.
 
İLK MUAYENE YAPILACAK TEDAVİYİ BELİRLEMEK, TEDAVİNİN SONRAKİ AŞAMALARINDAKİ İZLENECEK YOLLARI NETLEŞTİRMEK İÇİN YAPILAN MUAYENE İŞLEMİNE “İLK MUAYENE” DENİR.
 
DİŞ TAŞI TEMİZLİĞİ DİŞ TAŞI TEMİZLİĞİ AYNI ZAMANDA  TARTAR TEMİZLİĞİ,DETERTRAJ OLARAK DA BİLİNİR.BAKTERİ PLAĞININ DİŞLER ÜZERİNDE SERTLEŞMESİYLE OLUŞAN SARI VEYA KAHVERENGİMSİ RENGİ İLE DİŞ ÜZERİNDE FARK EDİLEBİLEN DİŞ TAŞLARININ TEMİZLENMESİ İŞLEMİDİR.
 
POLİSAJ DİŞ PARLATMA POLİSAJ ADI VERİLEN DİŞ CİLASI İŞLEMİ ,  DİŞLERİN ÜZERİNDEN DİŞ TAŞLARI TAMAMEN TEMİZLENDİKTEN SONRA YAPILIR .DİŞ HEKİMİNİN ELEKTRİKLİ FIRÇA YARDIMI İLE DİŞLERİN ÜZERİNDEN TEKER TEKER GEÇEREK YAPTIĞI BU 15-20 DAKİKALIK İŞLEME DİŞ CİLASI DENİR.BU İŞLEMDE, DİŞ FIRÇASINA BENZER BİR FIRÇA İLE ÖZEL CİLA PASTASI YARDIMI İLE DİŞLERDEKİ PLAK ,LEKE VE DİŞLERE DIŞARIDAN YAPIŞAN VE RENKLENME OLUŞTURAN BESİN ARTIKLARININ AĞIZDAN VE DİŞLERDEN UZAKLAŞTIRILMASI SAĞLANIR.
 
AĞIZ DUŞU AĞIZ DUŞU YA DA BİR DİĞER ADIYLA DİŞ DUŞU, DİŞ ARALARININ VE AĞIZ İÇİNİN TEMİZLENMESİNİ SAĞLAYAN, HAVA VE SU PÜSKÜRTME ÖZELLİĞİ OLAN BİR CİHAZLA YAPILAN DİŞ VE AĞIZ TEMİZLEME İŞİDİR.
 
 
AĞIZ OZON TEDAVİSİ OZON GAZI DİŞ YÜZEYİNDEKİ GİRİNTİLERDE, KÖK YÜZEYİNDE VE YUMUŞAK YÜZEY ÇÜRÜKLERİNDE YERLEŞEN BAKTERİ, MANTAR VE VİRÜSLERİ SANİYELER İÇERİSİNDE YOK EDER. HASTALIKLI BÖLGEDE STERİLİZASYON SAĞLANIR VE DİŞİN KENDİSİNİ YENİLEYEN YAPISI 4-12 HAFTA İÇERİSİNDE SAĞLIKLI YENİ DİŞ DOKUSU OLUŞUMUNU TAMAMLAR.
 
OZON TEDAVİSİNİN KULLANIM ALANLARI
  • DİŞ ETİ TEDAVİSİ SONRASI İYİLEŞMENİN HIZLANDIRILMASINDA
  • DİŞ HASSASİYETLERİNİN GİDERİLMESİNDE
  • CERRAHİ İŞLEMLERDE BÖLGENİN ANTİSEPSİSİNİN SAĞLANMASINDA, HEMOSTAZI DESTEKLEMEDE,LOKAL OKSİJEN MİKTARINI ARTIRMADA
  • CERRAHİ İŞLEM SONRASINDA YARA İYİLEŞMESİNİN HIZLANDIRILMASINDA VE YARA YERİNİN ANTİSEPSİSİNDE
  • ORTODONTİK BRAKETLERİN ETRAFINDA OLUŞAN BAKTERİ PLAĞINI YOK ETMEDE
  • DENTAL BAKTERİYEL PLAĞI ENGELLEMEDE
  • BAŞLANGIÇ AŞAMASINDAKİ ÇÜRÜKLERİN TEDAVİSİ
  • AFT , UÇUK VB. ÇEŞİTLİ AĞIZ LEZYONLARININ TEDAVİSİNDE VE AĞRILARININ ENGELLENMESİNDE
  • İMPLANT CERRAHİSİ SONRASI PERİİMPLANTİTİSİN (İMPLANT ÇEVRESİ DOKULARIN ENFEKSİYONU) ÖNLENMESİNDE
  • PROTEZLERİN ALTINDA OLUŞAN MANTAR ENFEKSİYONLARININ TEDAVİSİNDE
OZON TEDAVİSİNİN ZARARI VAR MIDIR

 OZON TEDAVİSİNİN HERHANGİ BİR YAN ETKİSİ BULUNMAMAKTADIR. DİŞTEKİ BAKTERİLERİ TEMİZLEMEK VE YARA OLUŞUMUNU ÖNLEMEK YARA VE AFT VARSA İYİLEŞME SÜRECİNİ HIZLANDIRMAK İÇİN KULLANILMAKTADIR.

DENTAL SPA KAÇ YAŞINDAN İTİBAREN UYGULANABİLİR ?
 
BİR YAŞ ARALIĞI YOKTUR FAKAT 10 YAŞINDAN İTİBAREN SONRASINA İŞLEM YAPILABİLİR.